بشرویه تاک ؛ تالار گفتمان و پاتوق بشرویه

الَلهُمَ کُن لِوَلیِکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَنِ ، صَلَواتُکَ عَلیهِ وَ عَلی آبائِهِ فی هذِه الساَعةِِ وَ فی کُل ساعةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دَلیلاً وَ عَینًا حَتی تُسکِنَهُ اَرضَکَ طَوعًا وَتُمَتِعَّهُ فیها طَویلاً این سایت در جهت هر چه بیشتر تبادل افکار و نظرات همشهریان عزیز به بهره برداری رسیده است که امیدوارم مورد استفاده مطلوب واقع گردد به امید سرافرازی شهرمان بشرویه
به بشرویه تاک خوش آمدید
به چت روم بشرویه تالک خوش آمدید !

سلام بر مهدی (عج)
اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه
بیا که بى ‏تو نه سحر را لطافتى است و نه صبح را صداقتى؛ که سحر به شبنم لطف تو بیدار مى‏شود و صبح به سلام تو از جا بر مى‏خیزد. بیا که بى ‏تو آینه‏ها، زنگار غربت گرفته‏اند و قطار آشنایى‏ها، فریاد غریبى مى‏کشد، هیچ کس حریم اطلسى‏ها را پاس نمى‏دارد و بر داغ لاله‏ها مرهم نمى‏گذارد. بیا که بى‏تو قنوت شاخه‏ها، اجابتى جز غروب تلخ خزان ندارد. بیا که بى‏تو کدام دست مهر، سرشک غم از دیدگان یتیمان بر مى‏گیرد؟ و کجاست آغوش مهربانى که دل‏هاى زخمى را به ضیافت ابریشمى بخواند.
بیا که بى‏تو آسمان دلم اسیر تیرگى هاست و هرگز ستاره امید در برج اقبال، رحل خوش بختى نمى‏افکند. اى آبِ آب، رودخانه‏ها عطش دیدار تو را دارند و در بستر انتظار به سوى دریاى ظهور تو شتابان‏اند. قامتى به استوارى کوه، دلى به بى‏کرانگى دریا، طراوتى به لطافت سبزینه‏ها، سینه‏اى به فراخى آسمان‏ها و صمیمیتى به گرمى خورشید باید تا تو را خواند و کاروان دل‏ها را به منزلگاه امید کشاند. این همه را که اندکى بیش نیست، از دل شکسته‏ترین منتظران تاریخ دریغ مدار، که ظهور تو اجابت دعاى ماست.
به بشرویه تاک خوش آمدید . ما را از نظرات ارزشمند خود بهره مند سازید

جای تعجب ندارد که کودکان حجم زیادی از اسرار خود را از پدر و مادرشان پنهان کنند. با توجه به خصوصیات عصر اینترنت، واضح است که بخشی از آن اسرار تا حدودی مربوط به اینترنت و کامپیوتر باشد.   

چنین چیزی خیلی خوب است اما نه هنگامی که این اسرار برای رفاه کودک شما یک تهدید به حساب آید.

چیزهایی که کودکان در دنیای مجازی پنهان می کنند 
 
لابراتوار کسپرسکی اخیرا روی چگونگی سپری کردن وقت خود هنگام آنلاین بودن هم برای والدین هم برای کودکان مطالعاتی را انجام داده است. در این آزمایش به منظور صحت پاسخ والدین و فرزندان هر کدام جداگانه مورد پرسش قرار گرفتند. به طور کلی، 44% از کودکان پذیرفتند که رازهایی دارند که والدین آن ها نباید از وجود آن ها مطلع شوند. این لزوما به این معنا نیست که کودکانی که باقی آنها، رازی ندارند. به احتمال زیاد، بدان معنی است که 44% از کودکان به والدین خود اعتماد کرده اند تا پیگیر پاسخ های آن ها نشوند.


اکثر مخفی کنندگان راز حقایقی نسبتاً بی ضرری را پنهان می کنند، مثل مدت زمانی که آن ها آنلاین هستند. با این حال، آن ها رازهایی نسبتاً ترسناک هستند. دسترسی برخی از کودکان به دستگاه هایشان به منظور دانلود برنامه های خاصی است که بدون اجازه ی پدر و مادرشان است یا اینکه از وب سایت هایی بازدید می کنند که مورد تایید پدر و مادر آن ها نیست. برخی از کودکان در فضای مجازی با کسانی دوست هستند که پدر و مادر این کودکان این رابطه را نمی پسندند یا حتی اطلاعی از آن ندارند. واضح است که اسرار آن ها خطرناک باشد، اما میزان این خطرها مورد به مورد ارزیابی شده است.

 چیزهایی که کودکان در دنیای مجازی پنهان می کنند
 
هرچند اسراری نگران کننده تر هم وجود دارد. به عنوان مثال، 4% از کودکان حتی به پدر و مادر خود نمی گویند که مزاحمان سایبری را دیده و با آن ها روبرو شده اند. در حالی که این درصد بسیار کم بنظر می رسد اما این مشکل ممکن است خطر واقعی را برای کودک در بر داشته باشد. همچنین در برخی کشورها میزان مخفی کاری اسرار فرزندان از والدین بسیار بالاتر است. به عنوان مثال در آمریکا، 15% از کودکان دارای اسرار مخفی آنلاین هستند.


والدین باید این مشکل را جدی بگیرند و برای آن نگران باشند. تا زمانی که آن ها در مورد آن می دانند، می توانند در اولین فرصت به کمک کودکان خود برآیند. مزاحمت سایبری یک موضوع مهم در وب سایت ما است و در حال حاضر راهنمایی های بسیار مفیدی به طور خاص برای والدین در نظر گرفته شده است. با این حال، راهنمایی های مذکور را در نظر بگیرید. به منظور کمک به کودک خود، پدر و مادر باید یک رابطه ی پر از اعتماد با فرزند خود ایجاد کنند.

علاوه بر این، سه چهارم کودکان اذعان کردند که در صورتی که والدین در مورد خطرات سایبری با آنها صحبت کنند امکان امن ماندن آن ها بیشتر خواهد شد. همچنین مشخص شد کودکان اثربخشی ابزار کنترل والدین در برابر خطرات آنلاین را درک می کنند. کودکان می گویند که اگر والدین توصیه برنامه های کاربردی مناسب به آن ها ارائه و در مورد برنامه های خطرناک هشدار دهند و به آنها وب سایت هایی که مناسب هستند را از روشی دوستانه توصیه کنند، آنها در امان خواهند ماند.
یک پزشک

برچسب‌ها: کودکان، دنیای مجازی
نوشته شده در شنبه 27 شهریور‌ماه سال 1395ساعت 07:57 توسط اهورا جاوید نظرات (0)|
تـــریــبـــون آزاد !! تـــبــادل نـظـرات ، افکار و عقاید در بــشـــرویــه تــاک سخن آن گو چه با دشمن چه با دوست که هرکس بشنود گوید که نیکوست گروه بـــشــرویـــه تــاک روز خوبـی را برای شما آرزو میکند

chat room boshrooyehtalk